INFO z KV

Kolektívne vyjednávanie na ŽSR zablokované

Dňa 30.11.2018 sa uskutočnilo druhé kolo kolektívneho vyjednávania za účasti všetkých odborových organizácií pôsobiacich u ŽSR vrátane, odborového zväzu GINN pozvaného zamestnávateľom.

Nakoľko zástupca OZ GINN odmietol rešpektovať rokmi zaužívané pravidlá kolektívneho vyjednávania, osočoval jednotlivých kolektívnych vyjednávačov a napriek výslovnému nesúhlasu zástupcov ostatných odborových organizácií zúčastnených na kolektívnom vyjednávaní vyhotovoval zvukový a obrazový záznam, odborové organizácie po dohode so zamestnávateľom urobili v kolektívnom vyjednávaní prestávku,  počas ktorej dospeli kolektívni vyjednávači všetkých odborových organizácií (okrem GINN) k spoločnému stanovisku a to je prerušenie kolektívneho vyjednávania na neurčito do doby, kým nebude dosiahnutá jednoznačná zhoda na procese kolektívneho vyjednávania.

 K vyjednávaniu samotného návrhu Kolektívnej zmluvy sme v tomto kole kolektívneho vyjednávania z dôvodu obštrukcií zo strany OZ GINN ani len nepristúpili.

O ďalšom postupe a vývoji situácie Vás budeme priebežne informovať.

 

Odborové organizácie podpísané pod návrhom novej Kolektívnej zmluvy ŽSR 2019- 2020

 

 

3 reakcie

 • TAKŽE TAK, pán ANONYMUS ! Oslovil by som Vás tak ako mám vo zvyku, t.j. pán kolega. Ale neviem, lebo za “ nick“ sa môže schovať ktokoľvek a nechcem nesprávne niekoho osloviť.
  Gratulujem Vám k Vášmu rozhodnutiu a prajem Vám šťastnú cestu do Ginn-u.Chcete odvolávať ? Vy môžte zo svojím strachom odvolať tak viete čo? A štrajk nech je pre Vás naďalej slovom zo Slovníka cudzích slov, lebo v prípade štrajku by ste sa museli podpísať celým menom aj pracovisko uviesť a na toto odvahu nemáte, ani nikdy nebudete mať.Takže kľudne ďalej skáčte, ziapte, pre nás a aj pre zamestnávateľa ste mimo záujmu. A poprosím nevypisujte ako ste chceli, uvažovali vstúpiť do odborov a nedaj Bože do OAVD, lebo o takých ako ste Vy a Vám podobný nemáme a ani budúcnosti nebudeme mať interes. Ďakujeme za pochopenie. S pozdravom Demko František, Predseda Republikovej rady OAVD,

   
 • Nedá sa mi nereagovať. Mám možnosť nako admin a majiteľ stránky podľa rozhodnutia RR OAVD vymazať akýkoľvek anonymný komentár ale takúto hlúposť tam nechàm. Svedčí to len o jeho úbohosti. Podpíšte sa pod svoj koment .

   
 • jediny kto obhajuje zaujmy zelezniciarov je martin dano

  ostanyxh zastupcov odborov treba odvolat
  a vyhlasit generalny strajk